FAB50 50's Style 523L Retro Refrigerator Right Hand Hinge - Black (FAB50RBL5AU)
REFRIGERATION
FAB50 50&
FAB50 50&
FAB50RBL5.jpg
/
Tax included.
Model: FAB50RBL5AU
Description FAB50 50's Style 523L Retro Refrigerator Right Hand Hinge - Black
About This Product
Aesthetic FAB
Product Dimensions (mm) 796mm W, 805mm D, 1921mm H (depth excludes handle)
Net Capacity (L) 523.8L
Colour Black
Features
  • ICONIC RETRO DETAILS
  • DOUBLE ZONE ELECTRONIC TEMPERATURE CONTROL
  • LIFE PLUS 0 DEGREES C DRAWER
  • MULTI-FLOW COOLING SYSTEM
  • ELEGANT INTERNAL FINISHES
  • CHROME HANDLE
  • INTERNAL LED LIGHTING
  • PERFECT BLEND OF DESIGN & FUNCTIONALITY
  • ADDED PEACE OF MIND
Energy Consumption (delete attr) 439kWh/year
Star Rating ENERGY 4.5
Energy Usage Per Year (kWh/a) 341 kWh/a
Power (V / Hz / W / Amp) 220-240V, 50Hz, 10A (3-pin plug)
Shelf Positions in Door 4 (Fridge) 2 (Freezer)
Noise dB Rating 43 dBA
Net Capacity (L) 523.8L
Included Accessories
  • Manual ice maker
  • 2 x Ice boxes